PolskiEnglish
Strona Główna |Impressum |Kariera tel.:(+48) 22 440 15 00
creditreform@creditreform.pl
Creditreform Polska Sp. z o.o.
Kontakt 08:00 - 16:00

22 440 15 00

creditreform@creditreform.pl

Analiza Creditreform: Branża budowlana w Polsce.

Przez dziesięciolecia istnienia wywiadowni gospodarczej Creditreform, rozwinięta została złożona metodyka oceny firm, która pozwala przypisać każdej ocenianej firmie zestaw parametrów o charakterze ratingowym, obrazującym jej szeroko rozumianą kondycję biznesową oraz w szczególności zdolność do regulowania zaciągniętych zobowiązań. Pod lupę wzięto branżę budowlaną w Polsce, specjaliści przygotowali analizę branżową za ostatnie 18 miesięcy.

Przedmiotem analizy były firmy, które zostały zbadane w ostatnich 18 miesiącach przez Creditreform oraz działają w branży, określonej przez kody PKD 2007:

F.42.21.Z Roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych,
F.42.22.Z Roboty związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych,
F.42.12.Z Roboty związane z budową dróg szynowych i kolei podziemnej,
F.42.91.Z Roboty związane z budową obiektów inżynierii wodnej,
F.42.99.Z Roboty związane z budową pozostałych obiektów inżynierii lądowej i wodnej, gdzie
indziej niesklasyfikowane,
F.42.13.Z Roboty związane z budową mostów i tuneli,
F.42.11.Z Roboty związane z budową dróg i autostrad.

analizaizp-jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Indeks Zdolności Płatniczej (IZP) obliczony dla wszystkich firm w branży przyjmuje wartości od 153 do 600. Najlepszą kondycję w przedziale od 100 - 199 posiada 0% firm najgorszą 600 posiada 2% firm. Prawdopodobieństwo ogłoszenia upadłości i/lub wystąpienia masowych opóźnień płatności firmy w analizowanej branży, mierzone medianą wynosi 4,02%.

analizaizpskala-jpg

analizasposoby-platnosci-jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozkład ilościowy firm należących do branży w poszczególnych klasach "Sposobów Płatności" wskazuje na zadowalającą charakterystykę branży w tym zakresie. Pożądane sposoby płatności firm to: „przed terminem”, „terminowo” oraz „z niewielkim opóźnieniem”. Łączny udział firm w tych klasach wynosi 85,34% analizowanej branży.

analizazdolnosc-kredytowa-jpg

Rozkład ilościowy firm z branży w poszczególnych klasach "Zdolności Kredytowej" wskazuje na dostateczną charakterystykę branży w tym zakresie. Udział firm, z którymi powiązania handlowe uznano za zalecane i dopuszczalne stanowi łącznie 6,96%. Udział firm, z którymi współpraca została oceniona jako warunkowo dopuszczalna i wymagająca zabezpieczeń stanowi 50,37% analizowanej branży.

analizakredyty-maksymalne-jpg
Firmy, którym przyznano kredyt kupiecki, stanowią 54,95% analizowanej branży. Średnia wysokość udzielonego kredytu mierzona medianą wynosi 400 000,00 PLN . Udział firm, którym nie przyznano kredytu kupieckiego wynosi 45,05%.

analizagospodarka-jpg
Indeks Zdolności Płatniczej (IZP) obliczony dla wszystkich firm w Branży przyjmuje wartości od 153 do 600.
Najlepszą kondycję w przedziale od 100 - 199 posiada 0% firm najgorszą 600 posiada 2% firm. Prawdopodobieństwo ogłoszenia upadłości i/lub wystąpienia masowych opóźnień płatności firmy w analizowanej branży mierzone medianą wynosi 4,02%. Kondycja statystycznego przedsiębiorstwa w gospodarce mierzona poziomem Indeksu Zdolności Płatniczej wynosi 332 punktów, a prawdopodobieństwo upadłości (PD) 8,74. Wskazuje to na fakt, że
statystyczne przedsiębiorstwo w gospodarce znajduje się w gorszej kondycji w stosunku do przeciętnego przedsiębiorstwa z analizowanej branży.

analizamapa-jpg

Pan/Pani
Firma:
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
*
Współpracujemy z

Federation of Business Information Service

Monitor Urzędowy

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa